Розвиток громадянського суспільства
Головна банер

У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ztums.gov.ua є обов'язковим

Активація протидії торгівлі людьми – важливий напрямок державної політики

7 жовтня 2015 року в смт Черняхів відбулось розширене виїзне засідання обласної координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми за участю керівництва області, району, керівників структурних підрозділів райдержадміністрацій, міських рад з питань сім’ї, молоді, спорту, громадських організацій.

На виконання вимог листа Міністерства соціальної політики України від 24.09.2015 № 14460/0/14-15/59 «Про активізацію роботи у сфері протидії торгівлі людьми», з метою посилення державної політики з протидії торгівлі людьми на засіданні координаційної ради розглянуто питання ходу впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Житомирській області, заслухано інформацію голови громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативного центр», виконавчого партнера проекту І.Г. Бабенко. Заслухавши начальника відділу боротьби із злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми, УМВС України в Житомирській області Д.Ю. Підгорного, начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Черняхівської районної державної адміністрації О.М. Федосєєву-Лєвандовську, директора Житомирського обласного гендерного ресурсного центру В.М. Склонну, заступника директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації С.М. Бойм, заступника директора Житомирського обласного центру зайнятості В.Й. Зубрицького, члени координаційної ради прийняли рішення, в якому, зокрема, йдеться про необхідність ініціювати внесення Міністерством соціальної політики України змін до пункту 19 постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року № 417 «Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми» в частині збільшення суми одноразової виплати особам – жертвам торгівлі людьми з урахуванням економічних змін, можливостей та про необхідність ініціювання перед Міністерством соціальної політики України зняття мораторію щодо інспектування суб’єктів господарювання, які надають послуги працевлаштування закордоном, в частині дотримання ними чинного законодавства у сфері трудової діяльності на місцевому рівні.

Дані рішення були озвучені представниками області в рамках проведення Міністерством соціальної політики України Всеукраїнського семінару з питань протидії людьми 15 жовтня 2015 року.