Оздоровлення
Головна банер

У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ztums.gov.ua є обов'язковим

Відбулася нарада з питань підсумків оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2016 року та завдань на 2017 рік

28 лютого 2017 року в сесійній залі засідань обласної ради відбулася нарада з питань підсумків  оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2016 року та завдань на 2017 рік. В нараді взяли участь голова обласної ради Володимир Ширма,  заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, начальник управління сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації  Світлана Гресь, голови райдержадміністрацій, міські голови, голови районних рад, об’єднаних територіальних громад, керівники обласних установ, організацій, начальники відділів у справах сім’ї, молоді та спорту  райдержадміністрацій, міських рад, директори стаціонарних дитячих оздоровчих закладів.

Організація оздоровлення і відпочинку дітей області здійснювалась відповідно до обласної комплексної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016 – 2020 роки,  затвердженої рішенням Житомирської обласної ради від 26.01.2016 № 110, та відповідних міських та районних програм. 

Із 139 тисяч 464 дітей шкільного віку (віком 7 – 17 років)  у 2016 році в області охоплено всіма видами оздоровлення і відпочинку 48915 дітей, що складає 35 % від кількості дітей шкільного віку, що на 16,5 тисяч дітей більше, ніж було охоплено оздоровленням і відпочинком у 2015 році (23 %). Визначене обласною комплексною програмою завдання по оздоровленню і відпочинку 36 тисяч дітей  перевиконано на 36% .

Найкращі показники охоплення дітей оздоровленням і відпочинком у: Ємільчинському районі (66,4%), місті Житомирі (60,8%), Брусилівському районі (55,1%), Новоград-Волинському районі (54%), Чуднівському районі (52%).

За бюджетні кошти (обласного, районних, міських, селищних, сільських бюджетів) забезпечено оздоровлення та відпочинок 23635 дітей, що на 8 тисяч дітей більше, ніж у 2015 році (15649 дітей) та на 6800 дітей більше, ніж заплановано обласною комплексною програмою.

Оздоровлення дітей за бюджетні кошти: за бюджетні кошти у 2016 році придбано 6334 путівок, що на 41% більше, ніж у 2015 році (4501 путівок). За  кошти обласного бюджету оздоровлено 3327 дітей, що на 840 дітей більше ніж у 2015 році. Розподіл путівок, придбаних за кошти обласного бюджету, між містами і районами області управлінням сім'ї, молоді та спорту здійснювався пропорційно до виділених коштів у міських бюджетах, бюджетах районів.

Найкращі показники рівня охоплення дітей оздоровленням за бюджетні кошти у Коростенському (6,9%), Ємільчинському (6,8%), Народицькому  районах (5,0%).

За пропозицією управління сім'ї, молоді облдержадміністрації Міністерством соціальної політики України організовано відпочинок 3 дітей в Туркменістані та 1 дитина в Шотландії. У травні, листопаді, грудні 30 дітей пільгових категорій (у т.ч. учасників АТО) направлені на відпочинок до  санаторію «Сергіївка», підпорядкованому Міністерству охорони здоров’я Республіки Молдова.

За сприяння дружини Президента України  направлено на відпочинок з 22 травня до Республіки Хорватія 41 дитину учасників бойових дій, з них: 8 дітей загиблих, 17 дітей поранених бійців та 16 дітей учасників АТО. З обласного бюджету виділено 90 тисяч гривень на оплату послуг з автоперевезення дітей.

В області організовано оздоровлення і відпочинок 363 дітей внутрішньо переміщених осіб, що складає 21% від їх загальної кількості. За кошти обласного бюджету прийнято на оздоровлення з 3 по 25 серпня в дитячому таборі «Лісовий берег» 35 дітей з Попаснянського району Луганської області.У липні 2016 року 45 дітей з Бахмутської школи Донецької області прийняв на оздоровлення позаміський дитячий заклад відпочинку «Відкрите серце»(с.Озадівка Бердичівського району, організатор - Благодійна організація "Відкрите серце").

 На підставі укладеної угоди між облдержадміністрацією та «GREEN CROSS Україна» 36 дітей внутрішньо переміщених осіб перебували на відпочинку в Угорщині

Упродовж 2016 року до УДЦ «Артек» (Пуща Озерне) направлено 110 дітей області пільгових категорій, до ДЦ «Молода гвардія» (Одеса) – 356 дітей.

На організацію оздоровлення і відпочинку дітей з обласного бюджету використано 13 млн. 624,2 тисяч гривень, з яких 3 млн. виділено додатково рішенням сесії обласної ради 31 березня 2016 року (2015 рік -  14 млн. 871 тис. гривень з урахуванням фінансування за проектом ЄС). 

Порівняно з 2015 роком суттєво збільшено мережу пришкільних таборів відпочинку: працювало 287 пришкільних таборів відпочинку (у 2015 році – 167 таборів), у яких відпочила 17901 дитина, у т.ч. 600 дітей – за позабюджетні кошти.  Слід відмітити роботу з організації пришкільних Коростишівської, Попільнянської, Баранівської, Новоград-Волинської, Чуднівської, Черняхівської   райдержадміністрацій, Житомирської та Новоград-Волинської міських рад, Іршанської, Новоборівської та Високівської об’єднаних територіальних громад.

Також на нараді визначено завдання на 2017 рік. Зокрема, заплановано забезпечити оздоровлення і відпочинок 40 тис дітей. За рахунок бюджетних коштів заплановано оздоровити не менше 18000 дітей. Станом на 1 лютого 2017 року в міських бюджетах, бюджетах районів та об’єднаних територіальних громад на ці заходи передбачено майже 7,5 млн  грн млн. В обласному бюджеті на оздоровлення дітей передбачені видатки у сумі понад 11млн грн.

В рамках заходу  відзначили подяками голови облдержадміністрації:

1)за належну організацію роботи з охоплення дітей оздоровленням і відпочинком у 2016 році:

-  Ємільчинська райдержадміністрація (1 рейтингове місце).

-  Житомирська міська рада (2 рейтингове місце).

2) за високі показники охоплення дітей оздоровленням за бюджетні кошти у 2016 році:

 - Коростенська райдержадміністрація (1 рейтингове місце).

3) за високі показники охоплення дітей відпочинком за бюджетні кошти у 2016 році:

-  Баранівська райдержадміністрація (1 рейтингове місце).

-  Черняхівська райдержадміністрація (2 рейтингове місце).

4) за належну організацію виховної роботи у таборах з денним перебуванням у 2016 році:

- Коростишівська райдержадміністрація.

5) за особистий внесок в організацію оздоровлення дітей пільгових категорій:

- Баланчук Віра Василівна, директор християнського дитячого закладу «Благодать».

-Кліпацька Ганна Іванівна, директор благодійного дитячого табору відпочинку Релігійної Місії «Карітас-Олександрівка» Києво-Житомирської дієцезії Римсько-католицької церкви.

-Ходаківська Регіна Павлівна, директор  благодійного дитячого табору відпочинку "Надія" Релігійної Місії "Карітас-Спес" Римсько-католицької церкви.

- Залізний Петро Миколайович, засновник позаміського дитячого закладу відпочинку «Відкрите серце» за особистий внесок в організацію оздоровлення дітей пільгових категорій.  

Подяки голови обласної ради вручено:

1) за високі показники охоплення дітей оздоровленням за бюджетні кошти у 2016 році:

 - Народицька селищна об’єднана територіальна громада.

  -Тетерівська сільська об’єднана територіальна громада.

2) за високі показники охоплення дітей відпочинком за бюджетні кошти у 2016 році:

  - Іршанська селищна об’єднана територіальна громада

   - Новоборівська селищна об’єднана територіальна громада

3) за належне фінансування оздоровлення і відпочинку дітей у 2016 році:

 - Чуднівська районна рада 

Подяками управління сім'ї, молоді та спорту відзначено:

 -  Алфіменко Наталію Василівну - начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Брусилівської  райдержадміністрації

-  Дейнеку Віктора Івановича завідувача сектора сім’ї, молоді та спорту Новоград-Волинської райдержадміністрації  за належну організацію роботи з охоплення дітей оздоровленням і відпочинком у 2016 році;

-Примак Тетяну Петрівну начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Ємільчинської райдержадміністрації за високі показники охоплення дітей оздоровленням за бюджетні кошти у 2016 році;

-Вєтрову Альону Василівну - головного спеціаліста відділу молодіжної та сімейної політики управління сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації за особистий внесок в організацію оздоровлення дітей пільгових категорій